Palivové dřevo

Nabízíme široký výběr a vysokou kvalitu produktů

Zpracování krbového a palivového dřeva, jeho rozvoz po Jihlavě a okolí je naší hlavní náplní od založení společnosti. Zpracovávané dřevo pro Vás pečlivě vybíráme od prověřených dodavatelů. Po zpracování je námi dodávané dřevo připravené k topení v krbech, kamnech i různých kotlích (na dřevo i kombinovaných). Palivové dřevo si lze od nás objednat on-line nebo telefonicky.

Proč topit dřevem

Velkou předností vytápění dřevem jsou nízké veškeré náklady. Dřevo je levné a zároveň dostatečně výhřevné. V dnešní době se jedná o jednoznačně nejlevnější tepelný zdroj! Současně patří topení dřevem mezi ekologicky šetrné způsoby vytápění. Dřevo je řazeno mezi obnovitelné zdroje a při jeho spalování vzniká oproti ostatním palivům minimální odpad, který se dá navíc dále využít i jako hnojení. Ve srovnání s uhlím se palivové dřevo mnohem snáze a čistěji skladuje. Také manipulace se dřevem je snazší. Palivové dřevo lze použít i jako doplňkový zdroj k topení plynem či elektřinou. Neustále se zvyšující poptávka po dříví na topení dokazuje, že se tento způsob vytápění těší stále větší oblibě!

Výběr druhu palivového dřeva

Spalováním měkkého dřeva získáme jednorázově více energie. Dřevo rychle vzplane, ale bohužel rychleji shoří a ztratí tak žhavé uhlíky. Naopak tvrdé dřevo hoří pomaleji, žhne delší dobu. Měkkého dřeva spotřebujeme více. Z těchto důvodu je tvrdé dřevo žádanější.

Pro krbová kamna či krby jsou vhodnější tvrdá dřeva, protože mají vyšší hustotu a déle hoří. Jehličnaté dřevo je ideálním palivem pro dřevokotle a kombinované kotle pro svoji výbornou zplynovací schopnost.

Skladování zásob Vašeho palivového dřeva

Pro uskladnění zásob dřeva určeného k topení musíme počítat s vyčleněním části pozemku nebo budovy, kde dřevo nebude vystaveno dešti. Vlhkost dřeva podstatně ovlivňuje jeho výhřevnost a tím i účinnost topení. Pro optimální spalování by palivové dřevo mělo být skladováno minimálně 2 roky. Dřevo tak vyschne a sníží se podíl zbytkové vlhkosti.

Je tedy důležité si vytvářet dostatečnou zásobu dřeva s předstihem. Ideální je spočítat průměrnou roční spotřebu dřeva a nakoupit dřevo do zásoby na dva až tři roky. Získáme tak kvalitní dřevo a ušetříme i nemalé finanční náklady, protože vyschlé dřevo déle hoří. Roční spotřeba dřeva závisí na vytápěné ploše Vašeho domu a kvalitě zateplení.


Ceny palivového dřeva

Udržujeme výše cen takové, aby byly naše služby dostupné pro každého z Vás a zároveň na velmi profesionální a kvalitní úrovni.

Při odběru větších množství je možné po dohodě nabídnout zajímavé ceny.

DRUH FOTO VARIANTA CENA

Jehličnaté dřevo

smrk, borovice, modřín

Jehličnaté drobné drobné v délkách 25 cm nebo 33 cm 900 Kč / prms
Jehličnaté štípané štípané v délkách 25 cm nebo 33 cm 1100 Kč / prms
Jehličnaté rovnané štípané v délkách 50 cm nebo 1 m 1300 Kč / prm

Listnaté dřevo

buk, dub, akát, habr

Listnaté štípané štípané v délkách 25 cm nebo 33 cm 1700 Kč / prms
Listnaté  rovnané štípané v délkách 50 cm nebo 1 m 1900 Kč / prm

Ceny palivového dřeva jsou konečné včetně DPH.Doprava a skládání

Doprava po Jihlavě – zdarma

Objednané dřevo dovezeme v dohodnutém termínu. Cena dopravy je 20 Kč / km. Počítá se pouze cesta k Vám z našeho skladu v Pístově.

Dřevo rozvážíme sklápěcí dodávkou, na kterou naložíme 5 rovnaných metrů nebo 8 sypaných metrů.

Jak dřevo měříme

Pro měření dřeva lze použít několik různých pojmů, které bychom Vám rádi blíže vysvětlili.

PLM – plnometr, základní jednotka pro měření dřeva. Udává se v metrech kubických. Jeden m3 (kubík) představuje prostor s rozměry 1x1x1 m zcela plný dřevní hmoty. Tato jednotka se pro měření palivového dříví nepoužívá.

PRMR – prostorový metr rovnaný, prostor s rozměry 1x1x1 m, ve kterém jsou vyskládaná jednotlivá polena či štípané dřevo. Skládání je časově náročné, a je nutné jej promítnout do ceny takto dodávaného palivového dříví.

PRMS – prostorový metr sypaný, prostor s rozměry 1x1x1 m, do kterého je štípané dřevo volně nasypáno.

VLM – volně ložený metr, ekvivalent PRMS.